Zirgu asistēta mācīšanās

6 lietas, kuras varam mācīties no zirgiem:

1. Komunikācijas prasmes

Zirgi reaģē tieši uz cilvēka uzvedību bez izlikšanās, viņi nemelo. Darbojoties ar zirgiem, cilvēki pamana savus apzinātos un neapzinātos uzvedības modeļus, kurus izmantojam mijiedarbībā arī ar cilvēkiem. Zirgi nerunā, bet tie ir lieliski komunikatori. Pamanot kā zirgs atsaucas un reaģē uz cilvēka uzvedību, iespējams ieraudzīt kā attiecamies pret citiem, kā mūsu uzvedība ietekmē viņus un kā viņi par to patiesi jūtas.

"Kā sarežģīta sociālā bara dzīvnieks, zirgi nekavējoties sāk veidot attiecības ar cilvēkiem, kas ir viņu bara locekļi, saka D.Bīzlijs, M.Ed, terapeits, kurš uzauga zirga mugurā, bet tagad ir izveidojis un vada privātu praksi, kur vairāk kā 30 gadu garumā kosultē privāti, pārus, ģimenes, "tad cilvēki tiecas izlemt, vai viņi turēsies pie saviem vecajiem attieksmes modeļiem vai izmantos šo unikālo iespēju attīstīt jaunas attiecības."

Zirgu terapijā cilvēki runā par to, ko viņi redz un kā jūtas. Izmantojot zirga atbildes un terapeita līdzdalību, cilvēks var sākt atpazīt veidus, kādos viņu uzskats ir precīzs vai kļūdains, kā arī to, kā viņš var izteikt savas vēlmes otram.

6. Uzticēšanās

Zirgi ir labdabīgi dzīvnieki. Viņi ir patiesi komunikācijā bez meliem un manipulācijas. Viņi netiesā un nevaino.

Lielais izmērs apvienojumā ar rakstura labdabību, sniedz paļāvību un veicina paļaušanos un uzticēšanos. Tā vietā, lai pieņemtu, ka ikviens lielāks un stiprāks par mums var mums nodarīt pāri, zirgs pierāda, ka var uzticēties. Kad cilvēki atverās paši, viņos pieaug spēja izveidot attiecības un lūgt palīdzību, ja tāda nepieciešama.

2. Sevis apzināšanās

Zirgiem piemīt unikāla spēja sajust emocijas un atbilstoši reaģēt uz tām. Ja kāds ir dusmīgs vai agresīvs, zirgs var kļūt stūrgalvīgs un šķietami nepaklausīgs. Ja cilvēks ir noraizējies, zirgs var kļūt tramīgs. Bet, kad tuvojas kāds, kas ir atvērts un mierīgs, zirgs visticamāk atbildēs mierīgi un dabiski. Saņemot zirgu atspoguļojošās atbildes, tas veicina pašapziņu un var palīdzēt cilvēkam pašam ieraudzīt sevi daudz reālistiskā veidā.

Zirgu terapija ir efektīvs veids, kā nonākt saskaņā ar savām patiesām domām un jūtām. Tā vietā, lai izmantotu prātus problēmu risināšanai, kas bieži vien noved pie nolieguma, vainojot citus vai intelektuālizējot problēmu, zirgi izmanto savus ķermeņus un sirdis, lai sajustu un reaģētu uzreiz.

4. Robežu uzstādīšana

Robežu uzlikšana ar līdzcilvēkiem, arī pašiem tuvākajiem, ļoti bieži mums ir sarežģīta, kā rezultātā jūtamies aizvainoti, nesaprasti, ievainoti. Sadarbība ar zirgu ļoti ātri parāda šos mazadaptētos uzvedības paternus. Cilvēka interakcijā ar zirgu uzskatāmi atspoguļojas dzīvē pielietotie uzvedības modeļi.

Zirgs bez vārdiem norāda, ka cilvēks ir šķērsojis par tālu viņa personīgo telpu. Mēģinājums kontrolēt vai dominēt ar zirgu nedarbojas. Tieši tāpat kā pārāk liela nošķirtība vai pasivitāte, var apgrūtināt zirga vadīšanu un kavēt uzdevumu izpildi.

3. Baiļu pārvarēšana

Zirgi ir lieli dzīvnieki, kas var radīt bailes, pagātnes traumas vai sajūtu par kontroles trūkumu. Cilvēki parasti baidās, ka zirgam viņi nepatiks, viņus nepieņems, ka tas var fiziski vai emocionāli kaitēt. Šī ir iespēja nevis izmantot ierasto uzvedību - izvairīšanos vai sākt aizsargāties, bet iespēja mācīties pieņemt un apstrādāt emocijas.

Drošā vidē cilvēki iemācās saskarties ar savām bailēm un attīstīt pārliecību par savām spējām pārvarēt izaicinājumus. Cilvēki, kuri ir trauksmaini, bailīgi un nervozi, var būt pārsteigti atklājot, cik ātri viņi spēj pārstrādāt šīs jūtas un atrast komfortu savās attiecībās ar zirgu. Izmantojot pieredzi, cilvēki var attīstīt pārliecību, lai risinātu citas bailes un pārnestu šo pieredzi uz ikdienas dzīvi.

5. Pašapziņas attīstīšana. Līderība

Neraugoties uz to, ka zirgs ir šķietami liels un spēcīgs dzīvnieks, viņi vienmēr meklē kādu, kas gatavs būt par bara vadoni. Arī viens zirgs un viens cilvēks ir bars.

No līdera zirgs sagaida:
1) drošību un aizsardzību;
2) skaidras norādes un virzību, kurp doties un ko darīt.
Savvaļā ir bara ērzelis un galvenā ķēve. Ērzelis gādā par drošību, savukārt ķēve nosaka virzienu, kurp doties - kur būs labākās ganības, uttml.

Cilvēka uzdevums ir nodrošināt šīs abas lietas, ja zirgs jutīs vadību, viņš labprāt sekos. Turklāt drošība nozīmē ne tikai aizsardzību no apkārtējās vides, bet arī pārliecību, bet bez agresijas, un paredzamību un konsekvenci no cilvēka puses. Šo prasmju attīstīša ļauj vairot pašpārliecību saviem spēkiem.

© 2019 Zirgi personības izaugsmei. Visas tiesības saglabātas.
Izveidots ar Webnode
Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu